Očkujete sebe a své děti?

Očkovat nebo neočkovat

Očkování proti klíšťatům je jedno z témat, které řeší většina maminek, a proto bychom si měli říci pár faktů a mýtu ohledně klíšťat a očkování.


Víte, kde se vůbec klíšťata vyskytují?
Většina z nás věří mýtu, že klíště můžeme chytnout pouze v lese. Pravda je však ale jiná.  Infikovaní přenášeči klíšťové encefalitidy se vyskytují na loukách, zahradách, v parcích aj. To znamená, že klíšťata můžeme chytnout kdekoliv. Nízký výskyt klíšťat je v jehličnatých lesích bez porostu a na prosluněných suchých místech.

Klíšťata jsou jen v létě!
Tuhle větu určitě každý slyšel od svých rodičů.  Jenže omyl. Věděli jste, že klíšťata vylézají hlavně na jaře? Při vysokých teplotách chybí ve vzduchu vlhkost, proto během horkých měsíců zalézají klíšťata pod zem.

Dost už ale o klíšťatech, zaměřme se na důležitější věc, a to, jestli očkovat nebo ne?

Očkování je jedna z prevencí proti nakažení klíšťovou encefalitidou. Toto očkování se doporučuje všem lidem, a to i dětem od 1 roku.

Onemocnění klíšťovou encefalitidou nemůže brát na lehkou váhu. Tohle onemocnění bylo diagnostikováno 687 osobám od roku 2015, včetně dětí. Klíšťová encefalitida je nevyléčitelné onemocnění a neexistuje proti ní žádná léčba. Léčí se pouze příznaky spojené s touto nemocí. Toto virové onemocnění je nebezpečné, protože útočí hlavně na mozek buňky.   

 

Proč ale očkovat?

Je třeba zvážit několik faktorů, které se očkování týkají. A to, zda nejste alergici, a jak často se pohybujete v přírodě. Pokud jste městský typ a dáváte přednost nákupním centrům, tak je toto, očkování zcela zbytečné. Pokud však jste milovníci přírody, tak je očkování na prvním místě, protože jste chráněni proti tomuto virovému onemocnění , které poškozuje lidský mozek.

Proč ale ne?

Jednou z věcí, proč neočkovat jsou vedlejší účinky po očkování. Desetina obyvatel po očkování pociťují bolet hlavy, zvracení, bolesti zubů a kostí.
Další věcí je zdlouhavý proces očkování. Během 10 let, dostane člověk 5 injekcí do svého těla. První dvě dávky zajistí ochranu přetrvávající minimálně 12 měsíců. Pro další setrvání ochrany je nutné dokončit ochranu proti klíšťatům podle doporučení výrobců vakcíny. Jedna dávka včetně aplikace vychází na 500 až 800 korun, což tedy není levná záležitost. Některé ze zdravotních pojišťoven už začali na tuto vakcínu také přispívat.

A co na očkování říkáte vy? Očkujete sebe a své děti, proti klíšťové encefalitidě?

Klíšťová encefalitida, klíště - popis, příznaky, léčba, očkování, zdroj nákazy. Object moved [online]. Copyright © 2015 Avenier a.s. [cit. 30.05.2018]. Dostupné z: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/klistova-encefalitida

Očkování proti klíšťové encefalitidě nemá nejlepší pověst, naopak - Vitalia.cz. Vitalia.cz - chytře na život [online]. Copyright © 2009 [cit. 30.05.2018]. Dostupné z: https://www.vitalia.cz/clanky/ockovani-proti-klistove-encefalitide/

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací
Rychlý kontakt

Babysky s.r.o.

IČO: 05241529

Telefon Tel.: +420 737 010 220

E-mail E-mail: info@vasprcek.cz

Otevírací doba:
PO - PÁ: 9:00 - 16:00
 
Kostelní 3318/2f
747 21 Kravaře
Otevírací doba skladu:
PO-PÁ: 9:00 - 15:00
Přejete si zasílat novinky mailem ?
Copyright © www.vasprcek.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.vasprcek.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace